Pocałunek francuski

Miłość

Pocałunek francuski, „pocałunek z języczkiem” to namiętna i erotyczna odmiana pocałunku, w czasie wykonywania którego języki obojga partnerów dotykają się nawzajem i wchodzą w kontakt z wewnętrzną częścią ust partnera. W odróżnieniu od zwyczajnego pocałunku, który często nie ma żadnych konotacji seksualnych, pocałunek francuski z reguły jest wykonywany tylko przez osoby blisko i zazwyczaj romantycznie ze sobą związane, często stanowi element gry wstępnej przed stosunkiem płciowym oraz może być wykonywany w trakcie samego stosunku.

Pocałunek francuski może doprowadzić do zarażenia się następującymi chorobami:
mononukleozą
opryszczką
grzybicą jamy ustnej
wirusowym zapaleniem wątroby typu B
bakteryjnym zapaleniem opon mózgowych, według British Medical Journal szczególnie pocałunki francuskie z większą liczbą partnerów zwiększają czterokrotnie ryzyko zarażenia się, te wyniki zostały potwierdzone badaniami Roberta Booya przeprowadzonymi wśród australijskich nastolatków, którzy mieli 7 różnych partnerów w ciągu 14 dni.

Poprzez pocałunek francuski, może dojść do kontaktu z alergenem u osób z alergią pokarmową, np. na masło orzechowe, nawet po umyciu zębów lub uprzednim żuciu gumy przez partnera. Odczekanie kilku godzin po spożyciu oraz zjedzenie posiłku niezawierającego pokarmu uczulającego, okazało się bardziej skuteczne w zmniejszeniu stężenia alergenu pokarmowego w ślinie niż zabiegi higieniczne wykonane natychmiast po spożyciu, tj. mycie zębów, płukanie jamy ustnej czy żucie gumy.

 

Miłość
Namiętność

Namiętność to stan silnego odczuwania emocji, bądź uczucie skierowane wobec danej pasji, zainteresowania. Stan uczuciowy występujący z wielką siłą, zwłaszcza gwałtowna miłość fizyczna Pojęcie namiętności w języku polskim najczęściej odnosi się do seksualności i zmysłowości. Wiąże się je ze stanem odczuwania silnego i nieodpartego uczucia do drugiej osoby, które powoduje …

Miłość
Uczucia

Uczucia to pojęcie często używane zamiennie z emocje, jednak nierównoznaczne, ponieważ część uczuć nie wypływa z emocji. António Damásio wyodrębnia trzy rodzaje uczuć: uczucia podstawowe emocji uniwersalnych (szczęście, smutek, gniew, lęk, wstręt) uczucia subtelnych emocji uniwersalnych (odmiany szczęścia: euforia, ekstaza; odmiany smutku: zaduma, melancholia, odmiany lęku: nieśmiałość, panika) uczucia tła …

Miłość
Libido

Libido, potocznie popęd seksualny to ogół popędu seksualnego lub pożądania aktywności seksualnych danej osoby. Synonimami „libido” są pożądanie seksualne, pociąg seksualny i żądza. Pożądanie seksualne można również zdefiniować jako stan motywacji i zainteresowania „obiektami seksualnymi lub czynnościami seksualnymi lub też jako pragnienie lub dążenie do poszukiwania obiektów seksualnych lub angażowania …

Doradztwo zyciowe Anglia