Internetowy serwis randkowy

Miłość

Internetowy serwis randkowy to rodzaj serwisu społecznościowego, gdzie można zawrzeć nowe znajomości w celu umówienia się na randkę.

Uważa się, że internetowe portale randkowe stanowią elektroniczną wersję swoich poprzedników – ogłoszeń matrymonialnych.

Internetowe serwisy randkowe z roku na rok zyskują masę nowych zwolenników, którzy wybierają ze względu na łatwość i dostępność usługi.

Serwisy randkowe według sposobu dostępu można podzielić na:
serwisy płatne, gdzie utworzenie i zamieszczenie własnego profilu jest darmowe, ale aby nawiązać bliższy kontakt należy wykupić abonament

serwisy bezpłatne, najczęściej sponsorowane lub utrzymujące się z reklam

serwisy o częściowej odpłatności, gdzie oferowane są dodatkowe usługi, ale samo założenie własnego profilu i komunikowanie się z innymi uczestnikami jest darmowe.

Serwisy randkowe można także podzielić według kryteriów: sposób łączenia użytkowników oraz rodzaj użytkowników i ich preferencje.

Serwisy randkowe to już nie tylko wyszukiwanie osób z prostej wyszukiwarki. Rozwinęły się na tyle, że kryteria wyszukiwania stale rosną. Już teraz można wyszukać partnera nie tylko po mieście czy wieku, ale również po takich cechach np. stosunek do palenia, dzieci, wyznanie itp. Serwisy randkowe rozwinęły się w stronę psychologii – dopasowują potencjalnego partnera po cechach osobowości oraz dają propozycje takich partnerów po wypełnieniu testu online.

Miłość
Namiętność

Namiętność to stan silnego odczuwania emocji, bądź uczucie skierowane wobec danej pasji, zainteresowania. Stan uczuciowy występujący z wielką siłą, zwłaszcza gwałtowna miłość fizyczna Pojęcie namiętności w języku polskim najczęściej odnosi się do seksualności i zmysłowości. Wiąże się je ze stanem odczuwania silnego i nieodpartego uczucia do drugiej osoby, które powoduje …

Miłość
Uczucia

Uczucia to pojęcie często używane zamiennie z emocje, jednak nierównoznaczne, ponieważ część uczuć nie wypływa z emocji. António Damásio wyodrębnia trzy rodzaje uczuć: uczucia podstawowe emocji uniwersalnych (szczęście, smutek, gniew, lęk, wstręt) uczucia subtelnych emocji uniwersalnych (odmiany szczęścia: euforia, ekstaza; odmiany smutku: zaduma, melancholia, odmiany lęku: nieśmiałość, panika) uczucia tła …

Miłość
Libido

Libido, potocznie popęd seksualny to ogół popędu seksualnego lub pożądania aktywności seksualnych danej osoby. Synonimami „libido” są pożądanie seksualne, pociąg seksualny i żądza. Pożądanie seksualne można również zdefiniować jako stan motywacji i zainteresowania „obiektami seksualnymi lub czynnościami seksualnymi lub też jako pragnienie lub dążenie do poszukiwania obiektów seksualnych lub angażowania …

Doradztwo zyciowe Anglia